KAMENECKÝ UPÍR

Termín: 12.05.2011 - 12.05.2011, Začátek: 12:00
Místo: KREVNÍ CENTRUM OSTRAVA, Počet lidí: 40, Organizátor: Petr Luzar, Vložil: Petr Luzar

 

Kamarádi a vyznavači recese,
 
Pionýrská skupina Kamenec a Moravskoslezská krajská organizace Pionýra vyhlašuje mezi pionýrskými skupinami recesistickou soutěž pro dobrou věc s názvem KAMENECKÝ UPÍR - Zdravá Pionýrská krev.  Vyzýváme vás tímto po 4. k souboji, v kterém poteče krev. Vyhrát můžou jen ti nejlepší. Souboj o první místo bude soutěží tvrdou a především krvavou, to znamená jen pro odvážné a chrabré. Jestliže chcete vyhrát, bude Vás to jako pionýrskou skupinu a přátele Vaší pionýrské skupiny stát spoustu odvahy a krve.
 
Pravidla jsou jednoduchá a spravedlivá pro všechny. Vašim úkolem je zburcovat a přesvědčit co nejvíce členů a přátel Vaší pionýrské skupiny k tomu, aby zdarma darovali ve dnech  
9. 5. až 13. 5. 2011krev nebo plazmu na transfůzních stanicích ve jménu vaší pionýrské skupiny.
Chcete-li se tedy této naší výzvy zúčastnit, můžete začít agitovat své členy, kamarády, rodiče dětí ve vašich oddílech a rodiče dětí z vašich táborů. Pro vyhodnocení soutěže si prosím vytiskněte přiložený formulář, který si nechejte při odběru jednotlivých dárců potvrdit razítkem transfůzní stanice a podpisem dárce. Případně můžete zvolit formu zdokumentování fotografickou a to tím že účastníka na transfůzním křesle vyfotíte.  Po skončení akce zašlete prosím tyto formuláře k vyhodnocení na adresu Petr Luzar, Oborného 17, Ostrava - Hulváky nebo jej naskenujte a emailem pošlete na luzar.petr@seznam.cz. Tak stejně fotografie. Nezapomeňte dopsat jméno Vaší pionýrské skupiny.
Jelikož je to soutěž, bude se soutěžit o věcné ceny a to sošky Kameneckých upírů, které věnujeme, těm pionýrským skupinám, které v těchto pěti dnech, zdarma darují nejvíce litrů krve nebo plazmy. Tyto sošky si můžete vystavit ve své síni slávy. Samozřejmě pakliže naší pionýrskou skupinu Kamenec porazíte. Necháváme plně na Vás, jak tuto recesistickou akci ve jménu dobré věci pojmete, provedete a kolik ji dáte publicity. Sošky jsou letos tři, takže první místo, druhé i třetí bude hodnoceno.
 
Pár rad a informací pro ty, kteří krev ještě nedarovali: obyčejně se daruje necelý půl litr krve, tak to nepřehánějte, ať vám něco zbude i pro další soutěž příští rok. Jelikož je to dar pro dobrou věc, vyžádejte si krom potvrzení na náš soutěžní formulář i potvrzení pro svého zaměstnavatele případně svého správce daně protože tento dar má hodnotu a vy si jej můžete na konci roku odečíst ze základu daně. 14-16 hod před odběrem nekonzumujte: tučná jídla – mléčné výrobky (máslo, mléko, smetana, sýr, tučný tvaroh…) masné výrobky (salámy, klobásy, smažené pokrmy, polévky, ovar, guláš…) čokoládu, ořechy, sladké tukové pečivo. Je nezbytné vynechat konzumaci alkoholických nápojů.
Doporučeno je: dostatečný příjem tekutin -1,5-2litry (čaj, káva, ovocné šťávy, džusy, minerálky).
Je vhodné konzumovat ovoce, zeleninu, netučné pečivo, marmelády, med, těstoviny bez tučného dresinku, maso libové vařené, brambory vařené to vše bez omastku.
Není vhodné před odběrem hladovět.  No, a pokud máte strach, že Vás zaměstnavatel nepustí, nedostanete volno, tak podle zákona je toto povinen a navíc máte právo mít volno dvacet čtyři hodin po odběru, tudíž si můžete udělat víkend již od čtvrtku. Což se bude těm, co jedou na zlatokopeckou horečku určitě hodit.  A pro ty co si myslí, že to bolí, víme, že nebolí, a když, tak jen trošku a jen tolik, aby si každý uvědomil, že každé dobro je vždy po zásluze potrestáno. Svačinu si s sebou vzít můžete, ale nemusíte, protože ji dostane společně s kávou nebo čajem od nemocnice. Dokonce dostanete po odběru i stravenku na jídlo, a jestli přinesete malý technický průkaz od svého auta, tak i druhou stravenku za to, že jste přijeli autem. O dalších podrobnostech vás určitě rád poučí personál a sestry na místě.
 
Předpokládáme účast větší, a proto se budeme snažit získat pozornost některého rádia, regionální televize či novin v souvislosti s propagací pionýru, jeho činnosti a bezplatným dárcovstvím krve. Doporučujeme se na transfůzních stanicích předem objednat.
 
 
       Těšíme se na setkání a zasoutěžení si s vámi. Zdraví Vás celý kolektiv pionýrské skupiny Kamenec, její přátelé a Výkonný výbor MKOP.