LT2002 - Tábor ve Středozemi (4.turnus)

Termín: 16.08.2002 - 30.08.2002, Začátek: 09:00
Místo: Čermná ve Slezsku, Počet lidí: 50, Organizátor: Není člen PS, Vložil: Lukáš Sadovský

LT2002 - Tábor ve Středozemi (4.turnus)

Byl to tábor, prožitý ve Středozemi. Celotáborová hra byla tentokrát na motivy trilogie J.R.R.Tolkiena: Pán Prstenů. No aby ne! ...když v tom roce běžel v kinech první díl filmového zpracování od režiséra Petera Jacksona...Taková inspirace!!!
Všechny děti byly rozděleny na rasy, podle věku. Měli jsme tu trpaslíky, hobity a lidi. V každém oddíle měla každá rasa své zástupce.
Ve hře na rozdíl od knížky nešlo o Jeden prsten, ale o spoustu prstenů. Byla to taková forma bodování jednotlivých etap hry. Podle toho, jak si ten který oddíl v etapě vedl, dostal jeden nebo více prstenů. Navíc jsme hráli se čtyřmi různými druhy prstenů: zlatý, stříbrný, bronzový a železný. Čím více prstenů oddíl získal, tím byl blíže vytouženému vítězství, na jehož konci je čekala kupa všelijakých dobrůtek!

Hlavní vedoucí Tygr si z přípravou hry pěkně vyhrál! Celý tábor byl hrou doslova nacpán a nikdo nemluvil o ničem jiném! Ještě se docela nezahojily rány způsobené Mohylovými duchy a už bylo třeba bránit se při noční etapě Prstenovým přízrakům! Však si také noční obránci životů (balónků) odnesli pěkných pár šrámů od útočících Přízraků (od letící šišky).

Na začátku tábora si každý oddíl vybral svou barvu a v té barvě si pak každý člen oddílu nabatikoval svůj slavnostní plášť. Měli jsme tyto oddíly:

1. oddíl Istari, barva šedá
vedoucí Kwak, instruktorka Petra
2. oddíl Tauři, barva zelená
vedoucí Soňa, instruktor Martin
3. oddíl Eldaři, barva modrá
vedoucí Ketka, instruktor Tomáš
4. oddíl Enti, barva hnědá
vedoucí Lukáš, instruktorka Lucka

Když už jsem u těch lidí, doplním ještě zbývající obsadu tábora:
Hlavní vedoucí Tygr a jeho divoce propracované hry (na konci vždy polomrtví vedoucí..).
Hospodář Qašák, který by ukecal i mrtvolu, že je živá, díky čemuž jsme se měli náramně dobře! To se pozná třeba na čerstvých rohlíčcích po ránu! Jelikož měl toho spoustu na práci, měl také zdatnou pomocnici Janu.
Zdravuška Pavlínka nás nikdy nenechala na holičkách!
Kuchaři Vytek a Praďed - no, ty lahůdky, které nám denně chystali se snad nedají ani slovy popsat. To se musí prožít!

Qašák zase ve svém baru prodával dobrůtky prapodivných názvů: Ho-Bit (Tribit), Bombadilky, Saruman's Krakers a další.

Boj o první místo v celotáborové hře se ke konci docela přiostřil. O vítězství se v závěru tloukli Istari s Enty. Byla to tuhá bitva a obzvláště poslední etapa, kdy musel Frodo (za každý oddíl) projít "cestou mrtvých" a mohli mu pomáhat pouze dva členové z oddílu. Nakonec zvítězili Enti, což mě, jako vedoucího oddílu Istari tedy moc netěší, že to tady musím veřejně přiznat :-))). Nicméně nám nikdo nemůže upřít, že jsme měli nejlepší pokřik: AYIA Istari!!!

Celý tábor byl Středozemí opravdu načichlý! Vedoucí založili redakci, která vydávala noviny: Krajové Plky. Bylo to oblíbené čtení! Posuďte sami:


Přílohy

Prvni Krajove Plky.pdf [261,56 Kb]
První Krajové Plky


Druhe Krajove Plky.pdf [543,5 Kb]
Druhé Krajové Plky


Treti Krajove Plky.pdf [598,01 Kb]
Třetí Krajové Plky


Ctvrte Krajove Plky.pdf [355,06 Kb]
Čtvrté Krajové Plky


Fotogalerie