DRAKIJÁDA

Termín: 10.10.2009 - 10.10.2009, Začátek: 10:00
Místo: ČERMNÁ VE SLEZSKU - TÁBOROVÁ ZÁKLADNA, Počet lidí: 50, Organizátor: Petr Luzar, Vložil: Petr Luzar

DRAKIJÁDA

 

 

 

Drakijáda na draka.
Vše se povedlo, akorát učast byla letos slabá .  
Teď vážně.
Tímto se opravdu a upřímně se omlouvám Všem, kterým jsem do poslední chvíle tvrdil, že na Čermné neprší a fouká teplý, suchý vítr. A slibuji, že již nikdy nebudu věřit srážkové mapě na seznam.cz. koupím si vlastní rosničku a na Drakijádu budou dva počasové termíny.
 Učast byla letos něco přes 60 lidí, guláš se povedl, draků bylo, taky hodně. Bohužel pršelo, a když nepršelo, tak mrholilo a když nemrholilo, tak nefoukalo. Prostě počasí na draka. Jak jsem, ale pozoroval u většiny účastníků, tak to vypadalo, že jim to sice vadí, ale ne zas tak moc. Bavili se a to jde, sejít se, vidět se, pobavit. Vzhledem k počasí se většina disciplín upravila, takže se mohlo i soutěžit. Je škoda, že banda z Orionu nevydržela déle, protože mezi sebou měli horké favority na výhry. A to především v konstrukci, velikosti, nejdelším letu – urputnosti a nejmokřejšímu účastníkovi. Vydržet se vyplatilo oddílu Hurikán, který se letos velmi dobře připravil. Přijel vyloženě zvítězit. Vyhrával  a nebo získával aspoň druhé místa. Nejvíce mne zaujala Jery se svým urputným sprintem okolo celé soutěžní louky, čímž v dešti dokázala draka vytáhnout celkem dost vysoko a především ho udržela nejdéle ve vzduchu. I s provedením draka aspirovala rovnou na disciplíny – největší, nejurputnější, nejpromočenější, nejvyšší let, nejdelší let, a kdyby do toho šla tak si myslím i nejpěknější.   Letos, ale především vyhrávali děti což na Kameneckých drakijádách nebývá zvykem. Možná to bylo i tím, že dospělí Kamenečtí dračmeni  se lekli počasí a nepřijeli. Navíc komise se domluvila a nechala většinu disciplín rozhodnout rovnou účastníky hlasováním. Takže poprvé v historii Kamenecké drakijády, zvítězila spravedlnost . Největší souboj nervů proběhl při vyhlášení soutěže nejpěknější drak. Myslím, že Matýášek a především jeho taťka si prožili hodně napínavé chvilky, protože zvítězili pouze o jeden hlas nad drakem z Hurikánu. Napínavá byla i nová disciplína – dražba, kterou vyhrála Paja. Draka darovala jako výraz lásky k Lukimu, Vydražila jej  za celých 310Kč. Ještě musím, zmínit cenu Šit drak. Kdyby Orioňáci neodjeli dřív cca 1 hod, tak si ji vezou domu. Tzv. odpaďák by jim to vyhrál. Naštěstí že šla do soutěže Lucinka se svým tzv. bramborákem.
Po vyhlášení byla konečně vytažená Kamenecká tlačenka, která asi sedla všem protože ubývala hodně rychle. V závěru večera kdy jednodeňáci odjeli a vypadalo to, že bude konečně klid. Kuba zavelel, úklid a začali se vynášet stoly a vlastně vše s jídelny a začala jako vždy brigáda. Vyčištění kachlí po spárování. A potom znovu. A ještě jednou na čisto. A zase všechno zpět, no prostě, tak jako vždycky, práce, práce a práce.
Ráno se ještě stihnul dokončit obklad stropu + úklid a jelo se domů. Samozřejmě žluťákem.
Vše nakonec dobře dopadlo a doufám, že příští rok počasí vyjde a účastníci letošní drakijády nezanevřou.
Ahoj Doktor
 
Děti co jedou vlakem. Pozor ! Sraz 16,00 v pátek na Svinově u hodin - tak jak vždycky. Vlak odjíždí 16,42. Lístky se kupují 16,30 a TO VE SLEVĚ SPOLEČNÉ JÍZDNÉ. 

 

  Pozor nové pravidla čtěte pozorně !!!

KAMENECKÁ DRAKIJÁDA 2009
Začínáme:
10.10. V 10 HODIN 10 MINUT 
 
Místo konání:Čermná ve Slezsku - táborová základna P.S. Kamenec
Začátek akce: 10hod 10min
Konec: 15hod 15min - po té bude následovat vyhlášení vítězů a předávaní cen
Doprava: dopravu si účastníci zajišťují sami – možno vlakem nebo vlastními vozidly (vítáni jsou rodiče s dětmi). V případě, že některé děti nebudou mít možnost doprovodu rodičů a budou se chtít akce zúčastnit je zajištěno ohlídání těchto dětí při dopravě a po celou dobu výletu od předání do předání dítěte. V případě zájmu kontaktujte mailem na luzar.petr@seznam.cz nebo tel:  60... Děti je v případě přespání nutno vybavit spacím pytlem a karimatkou bude upřesněno osobně. Pozor kapacita budovy je 45 míst!
Jedna noc rovná se 50Kč. Členové Kamence zdarma!  V případě zájmu přespání objednávejte na luzar.petr@seznam.cz i členové! Kdo dřív příjde ten dřív mele.
Ubytování: je možno i ve vlastních stanech na místě. Zdarma!!
Strava: stravu si účastníci zajišťují sami. Lze objednat oběd nebo večeři v nedaleké restauraci asi 1km, nebo přihřátí jídla vlastního na vařiči P. S. Kamenec. V průběhu dne bude zajištěn zdarma teplý čaj po celou sobotu. Na místě je pitná voda.
Na místě bude možno jako vždy zakoupit vynikající guláš s chlebem!!
Ceny: soutěží se o deset výstavních dračích mláďat. Druh – Druhů je letos více. Od vodních, lesních, skalních až po Čínského ohniváče.
Přihláška a poplatek :   účastnický poplatek 7 Kč bude vybírán na místě v den konání, před zahájením soutěže. Na místě samém budete moci svého draka zaregistrovat pod svým vlastním pořadovým číslem.
Pořadatel akce : za P. S. Kamenec – Petr „Doktor“ Luzar a oddíl Draci. 
Pravidla soutěže
1 Výherce různých disciplín určuje 5-ti. členná nezávisle, závislá komise, určená na místě v den konání soutěže, předsedou komise Doktorem - Petrem Luzarem .
Každý člen komise má jeden hlas. Předseda komise má hlasů pět. Komisaři a předseda jsou zároveň rozhodčí v průběhu soutěží
2 Začátek soutěží bude vyhlášen po zaregistrování většiny účastníků. Začátek a konec bude vyhlášen táborovým zvonem.
3. Komisaři a předseda se mohou zúčastnit soutěží
4. Komisaři mají právo udělit pokutu.
5. Soutěží se v těchto disciplínách:
                      1) o největšího draka (počítají se m2 trupu draka, ne ocasu)
                      2) o nejmenšího draka (drak musí být schopen létat nejméně 10 minut ve výšce nejméně 10m.)
                      3) o draka, který vyletí nejvýš (počítá se délka provazu nebo silonu)
                      4) o draka, který vydrží létat nejdéle (počítá se časová délka letu, jediná disciplína, která nemusí být ukončena v den konání)
                      5) o draka, který bude mít nejvíce zničující pád (započítávají se pouze úrazy draka, které jsou způsobena letem draka, ne majitelem draka)
                      6) o nejkrásnějšího draka
                      7) o technicky nejsložitějšího draka
                      8) o nejhoršího draka (tzv. šit drak)
                      9) o nejveselejšího majitele draka
                     10) pozor letos bude dražba draka!!!
6. Soutěže se mohou účastnit všichni draci, hodnoceni, ale budou pouze draci domácího chovu, draci kupovaní hodnoceni nebudou. Na majitele draků kupovaných se bude hledět s opovržením a bude jim asi udělena pokuta
7. Přihlašovací účastnický poplatek za draka je 7Kč.
8 Draci nepojmenovaní a bez uhrazeného účastnického poplatku nebudou hodnoceni.
9. Předseda komise má právo měnit pravidla soutěže kdykoli se mu zachce.
11. Výherci disciplín z minulých let nemohou vyhrát v disciplínách v, kterých již draka získali.
10. V případě špatného počasí (déšť) se akce v termínu 10. 10. 2009 ruší a posouvá o jeden týden dál na 17. 10. 2009. Toto bude oznámeno na stánkách www.pskamenec.cz nejpozději tři dny před konáním drakijády.
 
 
A zde letošní ceny do soutěží:
 


Fotogalerie

počasí vyšlo, ale na draka

Nejdelčí ocas draka - jeden konec - Cwak.

Druhý konec draka s nejdelším ocasem - Vojta. Tam vzadu