Cyklotábor, Tour de Bohemia

Termín: 04.07.2015 - 14.07.2015, Začátek: 05:00
Místo: Česká republika, Počet lidí: 20, Organizátor: Jan Blačinský, Vložil: Lukáš Sadovský

Tour de Bohemia 2015L

PS Kamenec pořádá v letošním roce první ročník putovního cykloturistického tábora, který si klade nemalý cíl – 452km na sedle.

Na letošním Tour de Bohemia bychom během devíti etap měli zvládnout 450km ležících mezi Českými Budějovicemi a Ostravou. Cestou navštívíme různá zajímavá místa z historie i současnosti naší republiky. Např. historické jádro města Třeboně, Rybník Svět na jehož hladině jde pozorovat zakřivení zemské koule, podíváme se do nejsevernějšího cípu Rakouska, projedeme Českou Kanadou, navštívíme příhraniční městečko Slavonice, cestou navštívíme hrady a zámky např.hrad Bítov, svezeme se lodí po Vranovské přehradě, prohlédneme si historické centrum města Znojma a překrásné údolí řeky Dyje. Ve vinařském kraji okolo pálavských vrchů navštívíme vinný sklípek v Pavlově, projedeme krajem vína a jihomoravských vinic do Kyjova a konečně přes rovinatou Hanou a Moravskou bránu zamíříme domů do Ostravy.

Tábor je určen pro rodiče s dětmi. Samostatné děti z organizačních důvodů letos nebereme. Doporučené vybavení je horské nebo trekové kolo. Budeme se pohybovat převážně po cyklostezkách a cyklotrasách vedených po bočních cestách a v lehkém terénu – šotolinové polní cesty. Cestou nás bude doprovázet dodávka s přívěsným vozíkem, kde se povezou všechny zavazadla a proviant.

Spaní ve vlastních stanech v kempech. Jídlo zatím individuálně, po konečném součtu účastníků možná dohoda o společném vaření.

 

Předpokládaná cena je 2000Kč, a to:

  • 500 Kč doprovodné vozidlo
  • noclehy 7 x camp cca 100Kč / os = 700Kč
  • vstupné hrady, zámky a tak 500 Kč
  • doprava vlakem tam cca 300Kč
V ceně není zahrnuta strava a občerstvení.

 

 

Rozložení denních etap:

Den 1, sobota:
Odjezd skupiny jedoucí vlakem v 5:40 z Ostravy hl.n. Regiojet přes Prahu. Příjezd do Českých Budějovic, v poledne přesně 12:02. Trasa na kole do Třeboněcca 25km. Spaní v kempu “ Autocamp Třeboň“ ( 60kč/os, 60kč stan, 130 auto) na břehu Opatovického rybníka. Nedaleko rybník Svět, město Třeboň (náměstí, restaurace, rybářská bašta, rybí speciality), historické centrum, divadelní slavnosti.

Den 2, neděle:
Trasa Třeboň – Slavonice. Cca 55-60km. Průjezd nejsevernějším cípem rakouska. Průjezd nádhernou přírodou České kanady. Nocleh v okolí Slavonic ( najít camp, nebo nouzové přespání v zámeckém parku Maříž).

Den 3, pondělí:
Trasa Slavonice – Bítov. Trasa cca 38km. Po příjezdu ubytování v Autocampu Bítov. Prohlídka hradu Bítov, zříceniny hradu Cornštějn, návštěva rozhledny Rumburak. Koupání ve Vranovské přehradě.

Den 4, úterý:
Trasa Bítov – Výr. Ráno pro děti a zájemce možnost plavby lodní dopravou na hráz Vranovské přehrady. Odjezd lodi 10:10 z mola v campu. Příjezd na hráz v 11:20. Dále pokračování na kole do Autocampu Výr (cca 10km severně od Znojma). Trasa od hráze cca 30km. (Bítov –hráz 12,6km).

Den 5, středa:
Trasa Výrov – Pavlov cca 60km. Lechovice, cestou uvidíme JE Dukovany, trasa okolo Novomlýnských nádrží. Večer návštěva vinařské uličky a vinných sklepů, nákup vína v Pavlově,… Prohlídka přístavu v Yacht clubu Pavlov.

Den 6, čtvrtek:
Trasa Pavlov – Ježov u Kyjova. Trasa 55km. Spaní v Autocampu Ježov. Cesta po Vinařských oblastech jižní moravy a folklorní festival v Kyjově. Návštěva vinařství v Zaječí (ze seriálu Vinaři). Vinařství Fůkalovi ve Velkých Pavlovicích.

Den 7, pátek:
Trasa Ježov – Dlouhá Ves. Cca 48km. Spaní u Veselých. Nebo u babičky. Cestou možnost koupání ve vodní nádrži Koryčany. Návštěva zříceniny Cimburk. Muzeum košíkářství v Morkovice-Slížany.

Den 8, sobota:
Trasa do Ostravy 126km nebo přespání v polovině trasy.

Den 9, neděle
Časová rezerva.

Celkem se ujede 452km. Většina etap je rovinatých, s občasným malým převýšením.

Kontakt: Jan Blačinský (CWAK) 725980377, blacinsky@sieza.cz