DRAČÍ MĚSTO - volba krále

Termín: 01.10.2010 - 03.10.2010, Začátek: 15:15
Místo: ČERMNÁ VE SLEZSKU - TÁBOROVÁ ZÁKLADNA, Počet lidí: 10, Organizátor: Petr Luzar, Vložil: Petr Luzar

DRAČÍ MĚSTO - volba krále

 Slunce líně klesalo pod západní horizont kamenité pouště a osvětlovalo zelený pás keřů v údolí řeky. Byl chladný podzimní večer. Všude již ležela jinovatka . Podzim tento rok přišl o něco dřív. Zdánlivě poklidná atmosféra však klame, smrt číhá všude okolo.

 Ve vesnici bys už venku nikoho nepotkal, všichni obyvatelé malé vesničky se tísnili v kovárně. Byl to tady největší dům a na víc, zde bylo v tomto chladném období nejvíce teplo. Lidé seděli v kruhu okolo obrovské výhně a poslouchali vysokého muže....
Byl to DRON ... 

Víkendová bojová hra pro děti od 12ti let.

Slunce líně klesalo pod západní horizont kamenité pouště a osvětlovalo zelený pás keřů v údolí řeky. Byl chladný podzimní večer. Všude již ležela jinovatka . Podzim tento rok přišl o něco dřív. Zdánlivě poklidná atmosféra však klame, smrt číhá všude okolo. Ve vesnici bys už venku nikoho nepotkal, všichni obyvatelé malé vesničky se tísnili v kovárně. Byl to tady největší dům a na víc, zde bylo v tomto chladném období nejvíce teplo. Lidé seděli v kruhu okolo obrovské výhně a poslouchali vysokého muže.
Byl to Dron. Dron vypravěč – ceremoniář. Člověk, který chodí po zemi a vypráví příběhy. Nikdo přesně nevěděl, kdo to je, odkud pochází a jaké je rasy. Zkazky o něm se lišili, ale každý věděl, že se těší velké úctě u všech tvorů a lidí. Pro tuto lidskou vesnici to byl velký zážitek, že je Dron vypravěč navštívil. Dron zrovna stál u výhně a popisoval Urgala tvora, kterého tito lidé nikdy neviděli, ale již o něm slyšeli. Nejmenší urgal je vysoký asi tolik, ukázal Dron rukou nad hlavu a postavil se na špičky. Na hlavě jim vyrůstají rohy a oblékají se do kožešin. Dokážou běžet i dva dny v kuse. Mají ohromnou sílu. Jejich smyslem života je boj. Na tom je založen celý jejich život. Bojují obrovskými kladivy, kterými drtí brnění a kosti svých nepřátel jediným úderem. Když urgalové přepadnou vesnici, jsou nemilosrdní a každého zabijí.
Žena v rohu místnosti podvědomě stiskla své dítě, které ji spalo v náruči. A co trpaslíky, trpaslíky jsi viděl? Mladík nejblíže Drona se začervenal. Nechal se strhnou Dronovým vyprávěním a teď se styděl, že neprojevil dostatek úcty. Ano viděl a dokonce jsem měl čest u nich pobývat. Žijí v horách, a když říkám v horách, tak to myslím doslovně. Své obydlí si kopou ve skalách a budují spletité chodby v útrobách skal, přímo celé města. Mají obrovské bohatství. Zlato,    stříbro, drahé kamení, diamaty to vše mají ze skal v kterých žijí. Sice jsou svým vzrůstem malí, ale ještě nikdy jsem neviděl žádného trpaslíka ustoupit z boje. Raději padne nežli by mohl někdy někdo říct, že trpaslík je zbabělec. A kam vlastně jdeš, Drone vypravěči? Oslovil starosta vesnice Drona. Kam míří tvé kroky? Dron pohlédl muži do očí. Krane, ty to nevíš? Celá země, všichni tvorové míří do dračího města. Vyslanci všech tvorů jedou na velkou radu země. Bude volba krále země. K tobě se nic nedoneslo, Krane? Kran stál a díval se nepřítomně před sebe. Volba krále? Dračí město? V hlavě mu běžely vzpomínky. Tolik krve a utrpení. Lehce se otřásl. Je to již dlouho co se vrátil z dračího města a rozhodl přestěhovat celou svou vesnici do hor a začít znovu. Tenkrát to bylo rozhodnutí, proti celé radě vesnice, ale ukázalo se správné. Ti co tenkrát zůstali, zemřeli. Skřeti celou vesnici vypálili a ti co přežili, odvedli neznámo kam. Tenkrát po vraždě Drakobije nastala zlá doba. A kdo má být králem Drone? Kdo bude nástupcem Drakobije? Dronova tvář se změnila. Šlo vidět, že odpověď nezná. Víš, mám velkou obavu, že to nebude jednoduché. Každý druh tvorstva v této zemi chce, aby zrovna od nich byl někdo králem. A ani sami mezi sebou nemají jasno. Každý rod, každý klan ze všech tvorů této země má své cíle a záměry. Intrikují mezi sebou. Bude to opravdu těžká volba. Celá země je ve válce a každý chce urvat co nejvíce moci. A mým úkolem j na velké radě představit všechny ty, kteří se ucházejí o královský trůn. Je to úplně jiné, nežli to bylo doposud, k moci se derou ti, co bys o nich před lety nikdy neslyšel. Staří vůdcové jsou slabí, mladí vůdci intrikují. Bude to těžká volba, Krane. Doslechl jsem se, že objevili noví draci. Že existují další dračí vejce. Že Cakusava padl a nemá nástupce. Trpaslíci našli indicie pro získání dračích vejcí, které chtějí přinést na volbu krále a tím získat většinu. Elfové spoléhají na to, že je podpoří dračí jezdec se Zafirou. Kordan syn Drakobije získal na svou stranu Urgaly, ale šlechtici jdou proti němu. Je to tak složité, že odpověď dnes nezná nikdo. Tuším, že se něco semele a že by se to mohlo, zvrtnou. Příměří je, tak křehké, že bych na něj nevsadil ani půl tolaru. A ty koho budeš podporovat Drone? Lidi? Elfy? Nebo koho? Já Krane, já? Nikoho. Můj osud je jiný, bylo mi předurčeno být ceremoniář a to je mé poslání. Zítra odjíždím do dračího města připravit volbu krále.
V místnosti zašumělo. To mladíci postrkují hocha, co již dnes jednou Drona přerušil svou otázkou o trpaslících. Pane? Nechcete doprovod? Pojedeme s Vámi. Chceme být u toho. Asi patnáct mladíku souhlasně kývalo hlavami. Nastalo ticho, šlo vidět, že starším vesnice se tohle nelíbí. Vesnice by byla oslabena, ale nikdo si nedovolil vůči Dronovi dát protest. Všichni čekali, co řekne. Odjíždím za rozbřesku, je na Vás jestli chcete jet se mnou, ale teď už se s Vámi musím rozloučit a jít se připravit.

Přihlašte se ještě dnes!
Elektronická přihláška KLIKNI ZDE!


Pravidla a program najdete zde, klikni zde!
Inspiraci na kostýmy hledejte tady (klikni).
Plánek na výrobu meče a luku je tady (klikni)!

Svitky kouzel pro zájemce o roli kouzelníka najdete tady (klikni)!

Kde se akce koná: Čermná ve Slezsku, táb. základna PS Kamenec.
Odjezd: pátek 1. října 2010, vlakem.
Sraz k odjezdu: je 1.10.2010 v 16:00 na nádraží Ostrava - Svinov.
Návrat: v neděli 3. října 2010, příjezd v 13:10 na nádraží Ostrava-Svinov.
Co s sebou: spacák, karimatku, oblečení na celý víkend, pevnou obuv, ešus a lžičku, baterku, pláštěnku, jídlo na pátek večer.
Cena: 380,- Kč (členové PS: 280,- Kč). Cena zahrnuje jízdné vlakem tam a zpět, jídlo v sobotu celý den a v neděli ráno, ubytování.

Kontakty:y:
Petr Luzar (Doktor) - tel. 603 277 712, e-mail: luzar.petr@seznam.czFotogalerie

ZORG. Meč pro nového krále dračí země. Tento meč může vlastnit jen Král dračí země. Je to výzva pro všechny šlechtice.