KAMENECKÁ ZABIJAČKA S OSLAVOU LUKŠOVÝCH NAROZENIN

Termín: 27.11.2009 - 29.11.2009, Začátek: 16:30
Místo: ČERMNÁ ZÁKLADNA, Počet lidí: 35, Organizátor: Petr Luzar, Vložil: Petr Luzar

KAMENECKÁ ZABIJAČKA S OSLAVOU LUKŠOVÝCH NAROZENIN

Zabijačka očima AlMischutky:
Můj zabijačkový víkend začal rychlým úprkem domů a následně na sraz s Lukim, který mě společně s Jahodou a Hellemannovýma adoptoval (těžko říct jestli dobrovolně) do auta. Na sraz jsem výjimečně dorazila včas a celá natěšená vyrazila na Čermnou. To, že prasátko bude vlastně živé, mi došlo až ve chvíli, když na něho šli s kudlou. Rozhodla jsem se, že u toho nemusím být, a napodobila Janu, která už stála za budovou se zvláštním třesem. Za chvíli bylo po všem, takže jsem se vydala ze svého úkrytu. Přivítala jsem se s ostatníma ignorujíc mrtvé prasátko. Natahala bágly dovnitř, a připojila se k pracujícím. Kamilova četa už mezitím začala čistit prasátko, a my s Klárkou, Janou a Matějem jsme pomáhali v kuchyni. Pak se to rozjelo, každý dělal něco a nedali jsme se zastrašit ani nedostatkem teplé vody. Když nám večer pokročil, tak jsme se my mladší opožděně vydali na hřbitov. Tam jsme chvíli poseděli, někteří poleželi. Cestou zpátky jsme si z toho opět někteří chtěli udělat stezku odvahy, ale bez úspěchu. V plném počtu jsme dorazili zpátky, chvíli poseděli u krbu a pak šli spát. Zbytek už mezitím začal s generální zkouškou oslavy narozenin našich oslavenců - Lukáše a Šásky.

V sobotu ráno mě probudili aktivisti v čele opět s Kamilem, kteří pokračovali ve zpracovávání prasátka. Postupně se pak probudila celá chata a připojila se k ostatním. Přes mírné technické potíže s mlýnkem se práce rozběhly opět naplno. Já jsem po umytí nádobí zakotvila u krbu, kde jsem si střídavě se Sašou nebo Janou likvidovala papír, který byl sice určen na podpálku, ale nehořel ani při středně velkém požáru uvnitř krbu. Na oběd jsme si pochutnali na tom, co jsme si sami uvařili a upekli. Slabší jedinci se odvalili do ústraní, kde spánek zprvu jenom předstírali a pak i uskutečnili. Ti silnější je pak napodobili. My kolem Kuby jsme odvalili nahoru, kde byl klid do doby, než přišel Lukša se slovy, že je s námi nuda. Pak začal litý boj tři a dvě půlky (Jana +já) proti jednomu. Luki bojoval sice statečně, ale byla to přece jenom přesila, a tak i přes neustálý odpor byl přemožen a popsán Janinou tužkou na oči. Během boje byl přítomen i Víťa, který se pokoušel spát, po chvíli to ale vzdal a sledoval průběh zápasu. Jako správný divák fandil střídavě nám a střídavě Lukšovi, ale jinak se nezapojil. Po ukončení boje všichni kromě Lukiho, Víti a mě odešli. Luki nemarnil čas a pokusil se pomstít aspoň mi. Víťa mu podal průpisku (v té chvíli vyloženě nebyl na mojí straně), naštěstí průpiska byla jakási divná takže jeho obrázek se mi povedlo snadno smazat. Večer jsme si i s Doktorem udělali všichni procházku k mlýnu a zpátky a pak se zase jedlo, hodovalo a slavilo. Narozeniny Lukiho a Saši se oslavovali na úrovni, tak jak to má být. Ještě jednou vše nejlepší a hlavně hodně zdraví Sašo a Luki.

Nedělní ráno nebylo tak čerstvé jako to sobotní, ale přesto se nezahálelo - rozběhlo se rozdávání výslužek a úklid budovy. Následoval oběd, definitivní úklid a odjezd.

Na závěr bych ráda poděkovala všem, co tam byli. Doufám, že si to všichni užili tak jako já :) a omlouvám se za případné nesrovnalosti a pravopis vyčítejte Wordu ;) ..

A ještě jedna drobnost. Pro zobrazení některých fotek se musítě přihlásit.

Seznam zúčastněných: Luki, Kamil, Saša, Jana, Honza, Lenka, Jarda, Šeďa, Vitek, Chlup, Hanka, Martin, Doktor, Kuba, Matěj G., Janička Jaja, Jahoda, Jahůdka, Gabka, Tom, Luki, Dan, Dan Ptáček, Terezke Polanová, chlapci Chmelovi.. pokud tady někdo chybí tak se omlouvám :)Fotogalerie

Tak jdem pro něj.

Takže vybíráme. Bereme to prase vedle toho růžového čuníka co stojí u té zašpiněné sviňky. Prostě to s těma modrýma očima.

Chlupe zdrhej jinak půjdeš do vozíku ty!

Málo kdo má právo jet žluťákem, takže bohužel prasátko na vozík.

Ale i tak, žádný stres, všechno v klidu.

některé fotografie budou skryty pod heslem. Je nutno se přihlásit přes heslo. Důvod ? Děti a veřejnost, která není otrlá.

Kvíz: poznej deset rozdílů.

zátiší s prasátkem.

A už to začíná. Práce ,práce, práce, na Čermné je práce i když se chce člověk i jen najíst.

práce

práce

náš řezník, organízátor, šef, zajišťovatel atd.

Oslavenec, všimněte si té lehké záře u hlavy to do něj právě vstupuje duch Čermenských narozenin.

všimněte si v zadu v sedačce, to je náš zabijačkový radar.

týmová práce

další manufaktůra

nejlepší místo v domku

Odpolední rautík

Neděle někteří čekají už jen na odjezd

Nežli ti druzí uklidí.

Janino premiérové vaření krup

A jaký má Doktor hezký výraz... je vidět, že se už hodně těšil ..

Pohoda na hřbitově

Chlapci v práci

Janička

Klárka s Mischutkou

Souboj Jahoda vs. Lukša

Tři na jednoho aneb pravá férovka..

Dejte Hobitkovi nohy a je šťastný :)

Někteří krájeli, někteří hlídali své sourozence

Matěj nám večer spal doslova jako miminko

Kuba trucující uprostřed cesty, holt ví kde si sednout

Tip na letošního Ježíška - u té nástěnky vydrželi asi půlhodiny vkuse

Manufaktura na balíčkování výslužek

Konzumenti nedělní snídaně zainteresovaní něčím vyprávěním :)

Kuba vytíral a tentokráte si nic nenamočil. To bude tím, že Jája pomáhala...

A jak to umývání Lukšovi hezky šlo ..